Steam’de Haftanın En Çok Satanları: Baldur’s Gate 3 Fırtınası Dinmiyor!

Tüm dünya yeni yılın telaşı altında yeni bir haftaya girerken Steam’in gelire göre en çok satanlar listesinde de hareketlilik var. Bakalım yılın son günlerinde tüm dünyadaki oyuncular en çok neler oynamışlar?

1. Steam Deck geçtiğimiz haftaki liderlik koltuğunu koruyor.

Artık yeni OLED ekranlı modelin etkisi mi, yoksa dünyadaki en çok hediyeleşilen dönem olan Noel ve yılbaşının yaklaşmasından mı bilinmez ancak Valve’ın Steam kütüphanesini oynatabilen el bilgisayarı Steam Deck bu hafta da listenin bir numarasında.

2. Counter-Strike 2 normalde alışık olduğu zirveden pek de uzak değil.

Genelde birincilik kürsüsünde görmeye alışık olduğumuz CS2 yerini birkaç haftadır Steam Deck’e kaptırmış olsa da zirveyi yakın takipte. Oynaması tamamen ücretsiz olsa da gerek kozmetikler, gerekse de seçkin statüsü ile Valve’ın para basma makinası olan CS2 ilk çıkışındaki sorunlardan da arınıp artık çok daha stabil bir oynanış sunuyor.

3. Bu oyunu da ne sevdik be!

Lethal Company’den bahsediyoruz. Arkadaşlarımızı yanımıza yöremize toplayıp garip bir dünyaya adım attığımız korku oyunu tüm vadettiklerinin yanında mütevazi sistem gereksinimleriyle de neredeyse girmedik bilgisayar bırakmadı desek yalan olmaz.

4. Şimdi bu oyun hakkında son kararımız nedir?

Call of Duty esasen Warzone, Modern Warfare 2 ve Modern Warfare 3’ü tek çatı altında topluyor. Serinin son oyunu Modern Warfare 3 ise hem eleştirmenler hem de oyunculardan kötü yorumlar almış olsa da Call of Duty hala listelerin üst sıralarında kendine yer buluyor.

5. Listenin beşinci sırasında ise yılın oyunu var.

Baldur’s Gate 3… Hakkında uzun uzun konuşmaya kalksak sabaha kadar sohbet edebileceğimiz derinlikte bir oyun olan Baldur’s Gate 3 çıkışının üzerinden aylar geçmiş olmasına karşın kendini ilk beş içerisinde buldu. Hakkındır Baldur’s Gate 3!

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • The Finals

  • Dota 2

  • House Flipper 2

  • PUBG: Battlegrounds

  • Granblue Fantasy Versus: Rising

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x