Türkiye ve Nijerya arasında işbirliği görüşmeleri gerçekleştirildi

Türkiye’nin Abuja Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, Nijerya’nın Katsina Eyaleti Valisi Dikko Umaru Radda ile bir araya geldi.

Bayraktar, Nijerya’nın başkenti Abuja’daki Türkiye’nin Abuja Büyükelçiliği binasında Vali Radda ile yaptığı görüşmede, iki ülke ilişkilerini ve Türkiye’nin Nijerya’da çeşitli sektörlerde kaydettiği ilerlemeler hakkında bilgi verdi.

Türkiye’nin ticaret, yatırım, imalat, sağlık, tarım gibi sektörlerdeki yatırımlarının artırılmasına özel önem atfettiğini ifade eden Bayraktar, bu konudaki yatırım ve teşvik imkanları hakkında detaylı malumat almaktan memnuniyet duyacağını ve bu bilgileri yatırım yapmaya ilgi duyan Türk firmalara iletebileceğini söyledi.

Vali Radda ise Katsina eyaletine yabancı yatırımcıların gelmesini arzuladıklarını, ticaret, yatırım, imalat, sağlık, tarım, yenilenebilir enerji üretimi gibi muhtemel işbirliği alanlarında ilişkilerin güçlendirilmesinden memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Türkiye’den tarım, hayvancılık ve bunlara dayalı sanayi konusunda daha fazla yatırım beklediklerini aktaran Radda, tarım teknolojisinden de yararlanmak istediklerini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x